Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
zwiazkowiec.jpg

Podkarpacki Związkowiec

Czas na obywatelską konstytucję

Email
To będzie faktyczny początek dyskusji o zmianach w konstytucji zainicjowanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, która w 1994 r. przygotowała obywatelski projekt konstytucji...

Nie zgadzamy się na wyzysk pracowników

Email

Nie zgadzamy się na wyzysk pracowników

Komisja Krajowa obradowała w Krośnie

Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Po raz pierwszy w ponad 35-letniej historii NSZZ „Solidarność” Komisja Krajowa, najwyższa władza wykonawcza związku, przyjechała do Krosna na posiedzenie.

Autosan w końcu na dobrej drodze

Email

Sanocki Autosan ma nowego inwestora. Została nim Polska Grupa Zbrojeniowa. Umowa ma być podpisana do końca marca br. Oznacza to, że dwuletnie starania międzyzakładowej „Solidarności” i Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” zakończyły się sukcesem. W Autosanie, który pozostaje w upadłości od 2013 r. pracuje obecnie ok. 360 pracowników. W ubiegłym roku spółka sprzedała 50 nowoczesnych autobusów „Sansity”, których może produkować przynajmniej 300. Zgodnie z planami nowego inwestora oprócz autobusów, Autosan będzie produkował także samochody dla wojska. Jaki to będzie model jeszcze nie wiadomo. Jasnym jest jednak, iż wszyscy pracownicy przejdą do nowego pracodawcy na dotychczasowych zasadach. Ewa Latusek, przewodnicząca międzyzakładowej „Solidarności” wskazuje, że sukces możliwy był dzięki zmianie władzy, zaangażowaniu wojewody, marszałka województwa, burmistrza oraz lokalnych posłów i radnych.

Sekcja Młodych w Regionie Podkarpacie

Email

25 stycznia br., podczas posiedzenia Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”, zarejestrowana została Regionalna Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Podkarpacie. Struktura ta stanowi komórkę Krajowej Sekcji Młodych, utworzonej z inicjatywy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Strona 1 z 6

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Imię
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS